Strefa pacjenta

Higiena aparatu

Prawidłowa higiena jamy ustnej to zasadniczy warunek rozpoczęcia leczenia ortodontycznego.

Niestaranna pielęgnacja aparatów stałych stanowi ryzyko rozwoju próchnicy oraz powstaniu trwałych śladów na zębach!
W celu utrzymania właściwej higieny w trakcie leczenia ortodontycznego należy szczotkować zęby oraz elementy aparatu po każdym posiłku. Zalecane jest także profesjonalne oczyszczenie oraz fluoryzacja zębów w gabinetach stomatologicznych.

Do zapewnienia  prawidłowej higieny jamy ustnej konieczna jest szczoteczka ortodontyczna do mycia zębów, szczoteczki międzyzębowe, nici dentystyczne, czyściki lub szczoteczki do języka. Szczotkując zęby należy zwrócić uwagę na technikę mycia zębów.Szczoteczki międzyzębowe pomagają w dokładnym oczyszczeniu powierzchni pomiędzy elementami aparatów ortodontycznych.

Do oczyszczania powierzchni stycznych zębów należy użyć nici dentystycznej. Do każdej przestrzeni używamy czystego i suchego kawałka nici.

Pomocną przy aparatach stałych jest nić, która posiada usztywniony koniec ułatwiający wsunięcie jej w przestrzenie między zębami dla lepszego oczyszczania.W oczyszczaniu zębów pomocnym jest irygator - urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz elementów aparatu z wykorzystaniem ciśnienia wody.

Wskazane jest również oczyszczeniu powierzchni grzbietowej języka, ponieważ na niej znajduje się dużo bakterii. Służą do tego specjalne czyściki lub szczoteczki.

W naszym gabinecie przed leczeniem ortodontycznym zostaje przeprowadzony szczegółowy instruktaż dotyczący higieny jamy ustnej i użytkowania aparatu.

Higiena aparatulines

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję